Wyposażenie sklepu od A do Z – część 1

Wyposażenie sklepu, czy jest czego się bać?

Najbliższe wpisy będą poświęcone wyposażaniu sklepu w meble chłodnicze oraz suche. Będzie to seria artykułów, w których zwrócimy Państwa uwagę na najistotniejsze elementy. Postaramy się, żeby wyposażanie sklepu nie było dla Państwa uciążliwym procesem.

Wyposażenie sklepu – regały chłodnicze

Urządzenie sklepu spożywczego nie jest łatwym zadaniem. Inwestor musi podjąć wiele decyzji związanych z wyborem odpowiedniego wystroju, dobraniem wyposażenia, to jest regałów suchych, lad i regałów chłodniczych, boksów kasowych etc.. W tym wpisie skupimy się na opisaniu regałów chłodniczych czyli, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze, jakie rozwiązania mogą zostać wykorzystane, żeby ich wykorzystywanie nie było uciążliwe dla klienta oraz obsługi.

Wyposażenie sklepów w regały chłodnicze

Parownik

Regały chłodnicze stanowią ważny element wyposażenia sklepu. Przechowywane w nich jest dużo różnego rodzaju asortymentu od nabiału, ryb, wędlin, garmażu po napoje. Taka różnorodność powoduje, że zawsze jest przy nich dość spory ruch. Przy zakupie tego typu mebla powinniśmy zatem zwrócić uwagę na to, gdzie umieszczony jest parownik. Parownik jest to rodzaj wymiennika ciepła, w którym jeden z czynników roboczych ulega odparowaniu (źródło: Wikipedia). Najlepszym miejscem, w którym powinien on być umieszczony jest pod dolną powierzchnią ekspozycyjną. Pozwala to na łatwy i szybki dostęp do niego w momencie, kiedy potrzebna jest interwencja ekipy serwisowej. Obsługa sklepu musi tylko zapewnić dostęp do parownika poprzez zdjęcie produktów z dolnego poziomu. Parowniki umieszczane są również na „plecach” regału chłodniczego, ale takie rozwiązanie powoduje, że w momencie usterki trzeba roztowarować cały mebel. Dodatkowo musi on zostać odsunięty od ściany, przez co blokujemy ciąg komunikacyjny w sklepie.

Regały chłodnicze Warszawa instalacje chłodnicze dla sklepów

Wylewający się chłód

Regały chłodnicze w przeciwieństwie do witryn czy gondol mroźniczych, są miejscem, przez które ucieka chłód. Przechodząc koło regałów z nabiałem czy garmażem zawsze czujemy, że jest chłodno. Spowodowane jest to przez otwarty regał, z którego „wylewa” się chłodne powietrze. Dodatkowo zwiększa to zapotrzebowanie na energię elektryczną, ponieważ mebel cały czas musi być zasilany czynnikiem chłodniczym Rozwiązaniem, które możemy zastosować to zamontowanie drzwi uchylnych, przesuwnych lub automatycznych – SmartFlex. Ostatnie rozwiązanie było już przez nas opisywane we wcześniejszych wpisach. W pierwszym artykule opisaliśmy funkcjonowanie systemu, a w drugim jego zalety, w szczególności, w nowej sytuacji związanej z epidemią COVID-19. Zamknięcie mebla spowoduje zmniejszenie zapotrzebowania na prąd elektryczny o około 40%.

Regały chłodnicze dla sklepów

Prezentacja mebli

Chętnie zaprezentujemy Państwu regały i lady chłodnicze z naszej oferty. Większość naszych realizacji możecie Państwo znaleźć w Warszawie oraz okolicach. Dla osób, które planują otwarcie nowego sklepu, a mają problemy z doborem odpowiednich urządzeń oraz wyposażenia zapraszamy do kontaktu. W ofercie posiadamy również regały suche wykonane w technologii drucianej – ceny są bardzo konkurencyjne w stosunku do znanych producentów zagranicznych. Dzięki nam wyposażycie Państwo swój sklep perfekcyjnie.

Zapraszamy do kontaktu.