Instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika

Słońce, nasza najbliższa gwiazda, oprócz życia i ciepła daje nam jeszcze energię. Najważniejsze, że jest ono ogólnodostępne i bezpłatne. Właśnie z tych atrybutów korzysta fotowoltaika, która przekształca światło słoneczne w energię. Instalacje fotowoltaiczne charakteryzują się prostotą instalacji i są łatwe do wykorzystania zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle i handlu. Przy perspektywie wzrostu cen energii elektrycznej są one sposobem na istotne obniżenie kosztów w przedsiębiorstwach czy domach. Instalacje fotowoltaiczne o mocy do 50 kWp mogą być wykonane bez projektu oraz pozwolenia na budowę. Mogą być one zainstalowane na dachach budynków, gruncie, elewacjach. Energia wytworzona przez instalację może być wykorzystana na własne potrzeby, nadwyżka zaś może zostać odsprzedana do zakładu energetycznego lub zbilansowana.

Panele fotowoltaiczne dla przemysłu

Rozwiązania dla handlu i przemysłu

Dla naszych klientów montaż instalacji fotowoltaicznej w sklepach jest rozwiązaniem pozwalającym obniżyć koszty energii elektrycznej pobieranej przez instalację chłodniczą. Niestety, prawie 60% rachunku za prąd generuje właśnie chłodnictwo. Jest wiele sposobów na obniżenie poboru energii, takich jak:

 • zamontowanie drzwi w regałach chłodniczych
 • sterowanie wydajnością agregatu poprzez zainstalowanie falowników
 • Kolejnym jest zamontowanie instalacji fotowoltaicznej. Nawet częściowe obniżenie rachunku za energię elektryczną pozwoli na poprawę rentowności sklepu.

  W ostatnich latach świadomość społeczeństwa odnośnie wpływu człowieka na środowisko bardzo wzrosła. Poprzez posiadanie własnego źródła energii firma jest lepiej postrzegana przez swoich klientów. W ten sposób można zwiększać swoją przewagę nad konkurencją.

  Fotowoltaika dla domu

  Rozwiązania dla domów​

  Fotowoltaika w gospodarstwie domowym może być doskonałym sposobem na darmową energię elektryczną. Dzięki odpowiedniemu dobraniu mocy można w całości wyeliminować rachunki za prąd. Cały koszt inwestycji może zostać jeszcze pomniejszony o dofinansowanie z rządowego programu Mój prąd albo koszt inwestycji można odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna).

  Idealnym uzupełnieniem dla instalacji fotowoltaicznej jest zamontowanie jej wraz z pompą ciepła. Takie połączenie pozwala na ogrzewanie, chłodzenie oraz wytwarzanie ciepłej wody użytkowej bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z pracą sprężarki.