Euroshop – nowości w chłodnictwie

Euroshop, Dusseldorf

Kolejny Euroshop już za trzy lata

Od targów Euroshop w Dusseldorfie (16-20 lutego) minął już prawie miesiąc. Pomimo niesprzyjających warunków spowodowanych koronawirusem, targi jak zwykle przyciągnęły wielu odwiedzających. W związku z tym, że są to jedne z największych targów dla branży handlowej w Europie, wielu producentów prezentowało swoje najnowsze rozwiązania. W szesnastu halach pokazywane były systemy oświetlania, wyposażenia sklepów, marketingu, chłodnictwa i technologii sprzedażowych. Między 17 a 18 lutego byliśmy osobiście na targach, żeby spotkać się z naszymi klientami. Z całej oferty targów najbardziej interesowało nas chłodnictwo oraz nowe produkty prezentowane przez wystawców. Rozglądaliśmy się też za nowymi rozwiązaniami dla naszych klientów.

Naturalne czynniki na Euroshop

Wielu producentów mebli chłodniczych prezentowało swoje urządzania na czynniki ekologiczne R290 – propan oraz R744 – dwutlenek węgla. W związku z dyrektywą 517/2014, która wprowadziła ograniczenia na stosowanie czynników z wysokim GWP, z czasem wszyscy producenci mebli chłodniczych będą musieli się zmierzyć z tym tematem. Żeby wesprzeć przejście na CO2 producenci agregatów eksponowali swoje rozwiązania o różnych mocach chłodniczych. Jeden z naszych dostawców zaprezentował kompaktowy agregat skraplający onbsp;mocy chłodniczej 30 kW na dwóch sprężarkach inwerterowych na czynnik chłodniczy R744 – dwutlenek węgla. Takie rozwiązania idealnie pasuje dla sklepów w formacie supermarketu. Z ciekawych rozwiązań były też agregaty skraplające na czynniki znbsp;grupy A2L, których GWP jest mniejsze niż 150, co dopuszcza je do stosowania po roku 2023.

Meble chłodnicze z oferty firmy Krimarg Prosystem

Na targach wystawiali się także nasi partnerzy handlowi: włoska firma ISA oraz rosyjska firma ITON. Firma ISA całe swoje stoisko wyposażyła w lady i regały chłodnicze oraz zamrażarki skrzyniowe na dwutlenek węgla i propan. Były to urządzenia, które mogą być zasilone zewnętrzną instalacją chłodniczą, ale też meble wyposażone we własny agregat. Już 10 lat temu ISA uruchomiła swój projekt Aria, którego celem było przygotowanie firmy do produkowania całej linii mebli na czynniki zgodne z dyrektywą 517/2014. Zdobyte doświadczenie i wiedza, wraz z uwagami od swoich klientów, doprowadziły do tego, że firma jest w stanie wyprodukować cały swój asortyment na propan lub dwutlenek węgla. Oprócz mebli można było zapoznać się również z innowacyjnym systemem drzwi do regałów chłodniczych – Smartflex.

Energooszczędne meble chłodnicze

Zapraszamy do kontaktu

Wyposażenie sklepów Warszawa

Firma ITON pierwszy raz wystawiała się na targach w Dusseldorfie. Zaprezentowane zostały meble chłodnicze z wewnętrznym agregatem z linii Hawk Slim. Rosjanie postanowili pokazać jak bardzo ich regały chłodnicze są energooszczędne. Na stoisku prezentowane były też regały suche z półkami drucianymi. Dzięki swojej ofercie firma ITON jest w stanie dostarczyć kompleksowe wyposażenie sklepu.

  Nalewaki do piwa oraz regały suche Warszawa

Szafy mroźnicze Warszawa

Regały chłodnicze z drzwiami Warszawa

Zapraszamy do kontaktu