Chłodnictwo = osuszanie

Co jeszcze oprócz lad i regałów chłodniczych?

Nasza firma oprócz działalności polegającej na wyposażaniu sklepów w lady oraz regały chłodnicze oraz projektowaniu i budowaniu instalacji chłodniczych wykonuje szereg dodatkowych usług, o których nie wspomnieliśmy na naszej stronie. Jedną z nich jest budowa komór. Mogą to być komory chłodnicze oraz mroźnicze dla różnych branż od gastronomii, kwiaciarni po przemysł. Jedną z naszych realizacji jest komora chłodnicza dla kwiaciarni.

Wieloletnie doświadczenie

Możemy się pochwalić wykonanymi kilkudziesięcioma komorami przechowalniczymi dla kwiatów i owoców. Nasze realizacja można spotkać w zagłębiu owocowym w okolicach Grójca. Standardowe komory, które budowaliśmy były na około 100 ton jabłek, to jest około 500 metrów sześciennych. Komory ULO wymagają bardzo specyficznych warunków. Instalacja chłodnicza musi być tak zaprojektowana, żeby nie doprowadzić do osuszenia towaru.

Rozwiązania dla kwiaciarni

Kwiaty to bardzo delikatny i wrażliwy towar. Ich przechowywanie wymaga odpowiednich warunków. Złe magazynowanie może doprowadzić do szybszego zestarzenia się produktu. Przez co firma będzie narażona na straty finansowe. Najważniejszym elementem komory chłodniczej do przechowywania kwiatów jest odpowiednie zaprojektowanie instalacji. Główną częścią całego układu jest właściwa chłodnica, która nie powinna doprowadzać do osuszania towaru.

Wykonana komora chłodnicza ma powierzchnię około sześciu metrów kwadratowych. Została zbudowana z płyt poliuretanowych 80 mm, podłoga została wyłożona blachą ryflowaną.

Komora chłodnicza
Komora chłodnicza
Instalacja chłodnicza
Instalacja chłodnicza
Instalacja chłodnicza
Instalacja chłodnicza
Komora chłodnicza
Komora chłodnicza

W kolejnym artykule opiszemy komorę mroźniczą o powierzchni 100 metrów kwadratowych, którą na początku tego roku wybudowaliśmy do jednego z naszych klientów.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.